NOOMi sissejuhatus uuele (jaemüügi)kliendile

Selles juhendis räägime, kuidas päris uus klient NOOMi programmi sisse saab ja millistes juhenditest ta võiks NOOMiga tutvumist alustada.

Sisselogimine

NOOMi programmi saab käivitada kahe hiireklõpsuga töölaual (desktop’il) asuvast Noomi logost, mis on niisugune:

NOOMi käivitamisel avaneb sisselogimise aken. Programmi sisselogimiseks tuleb kirjutada antud kasutajanimi lahtrisse 'Kasutajanimi' ning (esialgne) parool lahtrisse 'Parool' ning vajutada nuppu 'Login'.

Pärast sisselogimist avaneb NOOMi põhiaken, mille nimeribal (1) on kirjas NOOMi versiooni number, sisseloginud kasutajanimi ja omanikfirma nimi. Lisaks on näha rippmenüü (2), nupupaneel (3) ja menüüpuu (4).

Parooli muutmine

Kasutajale esilagu antud parool on soovitatav vahetada uue vastu. Parooli vahetamiseks tuleb valida Login-rippmenüüst 'Parooli muutmine'. misjärel avaneb kasutaja andmete muutmise aken. Parooli muutmiseks tuleb sisestada vana parool ning kaks korda uus parool. Nupp 'OK' muutub aktiivseks vaid siis, kui väljade 'Uus parool' ja 'Uue parooli kordus' sisu langeb kokku.

Noomi kasutusjuhendid

NOOMi kasutusjuhenditega tutvumist võiks alustada videojuhenditest, mis katavad suure osa alustavale NOOMi kasutajale vajalikest teemadest.

Kirjalikest juhenditest on ilmselt kõikidele vajalikud “Noomi põhi- ja üldandmed”, “Uue kauba tegemine ja kaubagrupi lisamine“, “Klientide ja hankijate andmed Noomis“ ja “Dokumendimooduli üldjuhend“.

NOOMi programmis lao pidamise kohta tuleks lugeda juhendeid “Laomooduli üldjuhend”, “Lao planeerimine ja sulgemine”, “Inventuuri tegemine” ja “Lattu sissetuleks ja laost väljaminek”. Kui soovitakse NOOMis kasutada retsepte ja tootmisdokumente, siis siin on abiks “Retseptide ja komplektide sisestamine“ ning “Tootmine ja komplekteerimine“.

Kui ettevõte tegeleb jaemüügiga, siis on kindlasti olulised “Jaemüügi üldjuhend“ ja “Kassamüügi lühijuhend“; olenevalt ettevõtte spetsiifikast võivad olulised olla ka juhendid “Nupupaneeli seadistamine“, “Vahetuse alustamine, lõpetamine ja vahetuse aruanne”, “Riiulisiltide/hinnasiltide printimine kaubatabelist“ ja “Sooduskampaaniad“.

Ettevõtte juhatajale on teiste kasutajate lisamisel ja õiguste haldamisel abiks juhend “Kasutajate haldamine Noomis“.

 

Kõik need ja paljud teised juhendid on kättesaadavad meie kodulehel: https://astrobaltics.eu/noom-majandustarkvara-kasutusjuhendid/