Kassamüügi lühijuhend

Alustamine

Logida Noomi sisse. Pärast Noomi logimist avaneb kassaarvutis kohe kassamüügi aken. Kui eelmine vahetus on lõpetatud, siis on automaatselt avatud ka uus vahetus.

Kauba valimine

Ribakoodiga. Ribakoodi lugemisel ribakoodilugejaga lisatakse kaup kohe ostukorvi. Ribakoodi käsitsi sisestamiseks vajutada esilehel nuppu "Ribakood [F11]" ja seejärel kirjutada ribakood Sisesta-lahtrisse.

Nupuga nupupaneelilt. Nupupaneelil saab nupuga kauba otse ostukorvi lisada või avada näiteks kaubagrupi järgi teise nupupaneeli lehe.

Kaubatabelist. Kogu kaubatabeli saab avada nupuga "Valik tabelist [F2]". Avanevas tabelis on võimalik kaupu reastada vajaliku veeru järgi, kui teha veeru pealkirjal hiireklõps. Samuti saab lisada kiirfiltri ülevalt paremalt nupuga "KFilt".

Koguse muutmine

Koguse muutmiseks tuleb soovitud kogus kirjutada Sisesta-lahtrisse ja vajutada nuppu "Kogus [*]" või klaviatuurilt tärni.

Vigade parandus

Rea saab kustutada nupuga "Kustuta rida [DEL]".

Koguse parandamiseks kirjutada soovitud kogus Sisesta-lahtrisse ja vajutada nuppu "Kogus [*]". Nii saab sisestada ka 0-kogust ja miinuskogust.

Kogu ostukorvi tühistamiseks enne maksmist vajutada nuppu "Katkesta dok. Ctrl+[END]".

Makse sooritamine

Kui ostukorv on valmis, siis makse lisamiseks tuleb vajutada nuppu "Lõpp [F9]" kaks korda või klaviatuurilt klahvi END kaks korda.

Kui makstakse täpne summa, siis tuleb vajutada ainult allservas valitud makseviisi nuppu (Sularaha/Pangakaart). Pangamakse saadetakse automaatselt makseterminali.

Kui maksti sularahas suurema kupüüriga, siis tuleb sisestada makstud summa Maksti-lahtrisse ja seejärel vajutada nuppu "Sularaha".

Valida saab ka osaliselt üha maksevormiga ja osaliselt teise maksevormiga maksmise. Makseaken ei lähe enne eest ära, kui kogu summa on tasutud.

Lõpetamine

Vahetuse lõpetamiseks valida nupupaneelilt "Vahetuse lõpp [F8]". Seejärel väga lühidalt: OK > SISESTA KASSAS OLEV RAHA + nupp Salvesta > Jah > OK > SISESTA OMA NIMI + märkused + OK > Sulge ja prindi > JAH.

Välja logimiseks tuleb vajutada nuppu "Logi välja Ctrl+Alt+[HOME]".

Muud toimingud

Nupp "Viimase kviitungi kordustrükk Ctrl+[F10]" võimaldab (uuesti) välja trükkida viimase tehingu tšeki.

Kauba hinna vaatamiseks ribakoodi järgi tuleb vajutada nuppu "Hinna kontroll CTRL+[F11]" ja lugeda ribakood ribakoodilugejaga.

Avatud arve saab lauda panna nupuga "Lauad [F5]" või klaviatuurilt F5-ga. Sama nupuga saab lauda pandud arve kassaaknasse tagasi valida, et müüki jätkata.

Raha kassast väljavõtmiseks, sh inkassatsioon, tuleb kirjutada välja võetav summa Sisesta-lahtrisse ja vajutada nuppu "Raha välja [F4]".

Raha kassasse sissemaksmiseks on nupp "Raha sisse [F3]".