Meili saatmine Noomist

Otse Noomist on võimalik saata dokumente või aruandeid meiliga kas klientidele või ka oma töötajatele.

Meili saatmine Noomist

Dokumendi Print-nupu alt tuleb kõigepealt lahti võtta prindivorm, mida soovitakse meilile saata.

 

Avatud prindivormil tuleks vajutada nuppu 'e-kiri'. Kui kliendi nimi on dokumendil ja kliendi kontaktandmetesse on meiliaadress pandud, siis Noom pakub kohe kliendi meiliaadressi. Kui siin meiliaadressi ei pakuta – näiteks ei ole kliendi peale meiliaadressi pandud –, siis saab samuti siit meili saata, aga saaja aadress tuleb kirjutada enne saatmist ise meili saaja lahtrisse. Samuti saab saaja meiliaadressi veel enne saatmist muuta või teise meiliaadressi lisada.

 

Aruandel meiliaadressi ei pakuta, vaid avaneb kohe meili saatmise aken.

Olenevalt vaikimisi seadistusest avaneb kas kasutaja tavalise meiliprogrammi, Noomi või Outlooki meili saatmise aken, kuhu saab kirjutada kaaskirja (või seda muuta, kui see on ette seadistatud). Vajadusel saab sealsamas muuta ka kirja pealkirja ja saajat.

Pildil on Noomi meili saatmise aken:

 

Kui nii lihtsalt meili saatmine ei õnnestu (või soovite ise vaikimisi seadistust muuta), siis tuleb prindivormi nupul 'e-kiri' teha hiire paremklõps ja proovide teisi seal pakutavaid valikuid. Kui arvutis on mingigi meiliprogramm kasutusel, siis mõni nendest valikutest ikka töötab.

 

Kasutaja meili seadistamine Noomis

Noomist meili saatmiseks peaks Noomi kasutaja peale isikute tabelisse lisama ka saatja meiliaadressi, muidu programm iga kord enne meiliakna avamist ütleb, et saatja aadress on puudu (meili saatmise akna siiski avab ja sinna saab saatja aadressi käsitsi kirjutada). Seda ei saa teha igaüks ise, vaid ainult see töötaja, kellel on ettevõttes isikute (ja kasutajate) haldamise õigused.

Saatja meiliaadressi lisamiseks tuleks valida vasakul üleval asuvast rippmenüüst ‘Admin’ > ‘Isikud ja kasutajad’. Avaneb isikute ja kasutajate tabel.

Kasutaja meiliaadressi lisamiseks peavad sees olema üleval paremal asuvad nupud ‘Muuda’ ja ‘Muud’. Seejärel võtke tabeli alumisest osast teine kaart ‘E-Mail settings’. Sellele kaardile saate kirjutada meiliaadressi, mis programmist meili saatmisel saatja aadressiks pannakse, samuti nime, kui NOOM meil ei peaks välja minemakasutaja nime all.

Lisaks on siin võimalus seadistada, et alati saadetakse koopia või pimekoopia endale või mõnele teisele meiliaadressile, ning vaikimisi tekst (paremal oleval kaardil 'Default eMail text'), mis Noomist meiliga kaasa läheb (seda saab enne saatmist muuta).