Kontekstimenüü

Kõikides Noomi tabelites on olemas kontekstimenüü ehk lisavõimaluste menüü, mille saab avada hiire parema klõpsuga. See menüü ja selle võimalused on eri tabelites erinevad.

Näiteks kaubatabelis avaneb selline kontekstimenüü:


'Filtreeri aktiivse väärtuse järgi' võimaldab ühe klõpsuga lisada tabelile filtri selle lahtri järgi, mis parasjagu aktiivne on, näiteks saate kaubatabelis filtreerida kaubad välja kaubagrupi või mõõtühiku järgi või dokumentide vaates müügidokumendid koostaja või objekti järgi.

'Filter maha' võtab maha kõik tabelile rakendatud filtrid – nii kiirfiltri, ülemise keerulisema filtri kui ka kontekstimenüüst lisatud filtri. Sellest reast võib teinekord abi olla, kui mõnes tabelis tundub, et midagi on kadunud: tegelikult võib olla peale jäänud mingi filter ja valik 'Filter maha' aitab selle maha võtta.

'Atribuudid' alt avaneb alammenüü. Kui klõpsate seal valikul 'Kirjete arv', siis näitab Noom, mitu rida ehk kirjet on aktiivses tabelis. 'Jooksva veeru summa' näitab selle numbrilise veeru summat, milles parasjagu hiirega asute. Samuti on siitkaudu võimalik vaadata logisid – valikud 'Näita logi infot' ja 'Näita vanade kirjete logi infot' – , kui kasutajal on selleks õigus.

'Kopeeri andmed' võimaldab tabeli andmed kopeerida näiteks Excelisse. Ka selleks peavad kasutajal eraldi õigused olema.

'Lao liikumised' avab kauba laokannete tabeli, kust saab detailset vaadata kauba liikumisi laos. Laokannete tabeli kaudu saate vaadata konkreetse kande aluseks olevat dokumenti, kui teete laokannete tabeli real hiire vasaku klahviga topeltklõpsu.